LUBELSKIE
Chełmskie Podziemia Kredowe
Zabytkowa kopalnia kredy – obiekt wyjątkowy w skali kraju i Europy. Wydobycie kredy do celów gospodarczych odbywało się tutaj od średniowiecza do XIX w. W wyniku eksploatacji złóż powstał unikatowy i tajemniczy labirynt podziemnych korytarzy, które ciągną się pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach.
Nałęczów
Jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk z wyjątkowym klimatem, które cieszy się renomą miasta – ogrodu. Jest położone pośród lasów i malowniczych lessowych wąwozów Płaskowyżu Nałęczowskiego, z willową zabudową wzorowaną na domach z tatrzańskich i alpejskich kurortów. Od blisko 200 lat specjalizuje się w leczeniu chorób serca i układu krążenia. W końcu XIX w. był to znany kurort, lubiany przez wielu wybitnych Polaków, m.in. Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego.
Dworzec Metropolitalny w Lublinie
Jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych dworców autobusowych w Polsce powstał w wyniku modernizacji i rewitalizacji pobliskich ulic. Projekt dworca wyróżnia się funkcjonalnością. Powstała tu m.in. specjalna mapa z odlewu z informacjami w języku Braille’a i stanowiska przystosowane do obsługi pasażerów korzystających z aparatów słuchowych.