Reklama

Jesteś gotów zobaczyć świat z perspektywy młodych? W tegorocznej, jubileuszowej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska dajemy Ci wyjątkową okazję, by odkryć młode, fotograficzne talenty i oddać na nie swój głos! To już 20. edycja, a razem z nią aż 10 kategorii, w tym ta, która pozwala uczniom szkół ponadpodstawowych zabrać nas w emocjonującą podróż po ich świecie – pełnym radości, smutku, nadziei i refleksji.

Reklama

Tak fotografuje (zdolna) młodzież

Od 21 października do 3 listopada 2024 r. możesz głosować na najlepsze zdjęcia w trzech kategoriach, w tym w szczególnej – „Świat okiem młodych”. To kategoria dedykowana młodym twórcom, którzy przez obiektyw aparatu czy smartfona dzielą się swoimi przeżyciami, myślami i emocjami. Sponsorem kategorii jest eduVULCAN.

edu-VULCAN-ciemne

Nagroda główna w kategorii „Świat okiem młodych” to aparat fotograficzny CANON EOS R100 z obiektywem RFS 18-45mm S EU26 oraz karta pamięci 64GB.

canon

Dodatkowo szkoła, do której uczęszcza Laureat w tej kategorii, otrzyma nagrodę specjalną w postaci autorskiego wykładu poprowadzonego przez redaktora naczelnego National Geographic Polska Łukasza Załuskiego, pod tytułem: „Jak zostać dziennikarzem podróżniczym”.

„Świat okiem młodych” to coś więcej niż tylko fotografie – to spojrzenie młodych ludzi na otaczający nas świat. W czasach, gdy każdy dzień przynosi nowe wyzwania i możliwości, ich prace odzwierciedlają różnorodność doświadczeń, od codziennych radości, przez globalne zagrożenia, po najgłębsze refleksje o przyszłości planety. Dla młodych fotografów to także okazja, by zabłysnąć na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej, bo sukces w konkursie może być pierwszym krokiem do wielkiej kariery. Głosowanie trwa od 21 października do 3 listopada 2024 roku.

Dlaczego warto oddać swój głos?

Wyniki tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego zostaną ogłoszone już 12 listopada 2024 roku podczas specjalnego wydarzenia, a następnie opublikowane na stronach wkf.national-geographic.pl oraz national-geographic.pl. To właśnie tam dowiemy się, które prace zyskały największe uznanie zarówno jury, jak i internautów.

Pamiętaj! Głosować możesz raz dziennie, co oznacza, że każdego dnia masz szansę wesprzeć swojego faworyta. Im więcej głosów, tym większe szanse młodych fotografów na sukces. Wspólnie wybierzmy najlepsze zdjęcia, które zainspirują nas do głębszego spojrzenia na świat!

Reklama

Nie czekaj! Dołącz do nas i razem odkryjmy młode talenty, które zmieniają sposób, w jaki patrzymy na świat!

„Świat okiem młodych” – zdjęcia finałowe

Sam na wodzie, fot. Kacper Kujawski (Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu)

Sam na wodzie

Krzyk natury, fot. Szymon Bartołd (Zespół Technikum Leśne w Rucianym-Nidzie)

Krzyk natury

Dąb w Rogalinie, fot. Alexander Buruzs (VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu)

Dąb w Rogalinie

Zmierzch, fot. Sebastian Sadowski (Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku)

Zmierzch

Druga strona, fot. Adam Wernicki (Niepubliczne Liceum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie)

Druga strona

Wulkan Etna jak „stracciatella”, fot. Maria Hojka (Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach)

Wulkan Etna jak stracciatella

Egzul, fot. Aleksander Szczerba (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie)

Egzul

Rozprostowanie skrzydeł, fot. Alexander Buruzs (VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu)

Rozprostowanie skrzydeł

Strumienie światła nocą, fot. Janek Janosek (Zespół Szkół Prywatnych „Betlejem” w Zakopanem)

Strumienie światła nocą

Świątynia w objęciach mgły, fot. fot. Janek Janosek (Zespół Szkół Prywatnych „Betlejem” w Zakopanem)

Świątynia w objęciach mgły
WKF Sponsorzy
Reklama
Reklama
Reklama