Tam, gdzie wzrok nie sięga. Poradnik fotograficzny z Olympusem - cz. 2.
Betonowy las, jakim jest Warszawa, mieni się wieloma barwami i światłami, a na nasz wzrok oddziałuje mnóstwo bodźców. Tak niezwykłe otoczenie inspiruje i wręcz zmusza do uchwycenia go w kadrze. Jak fotografując, uchwycić na zdjęciu duszę miasta i sprawić, by nic nam nie umknęło?
- Paweł Sadowski
Obiektywy, które mogą więcej niż ludzki wzrok
Chcesz sfotografować studentów cieszących się końcem sesji na miejskiej plaży i uchwycić w tle śródmiejskie drapacze chmur – symbol ich pragnień i ambicji? Widzisz Nie potrzebujesz do tego magii ani lornetki. Sięgnij po superteleobiektyw zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300 mm 1:4.86.7 II. Ten niezwykle lekki i kompaktowy obiektyw oferuje ekwiwalent ogniskowych 150-600 mm aparatu na film małoobrazkowy (35 mm). Obiektyw doskonale sprawdził się podczas filmowania Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – miejsca, w którym ci sami studenci jeszcze niedawno spędzali całe noce nad książkami.
Szybko i w szerokim kącie
Żyjesz w ciągłym biegu i każda sekunda jest dla Ciebie niezwykle cenna? Szybko przemieszczasz się po mieście, aby zobaczyć jak najwięcej? Pamiętaj, by zawsze mieć przy sobie aparat, którym uwiecznisz ulotne miejskie życie. Zestaw fotograficzny uzupełnij o ważący zaledwie 155 g ultraszerokokątny obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm 1:4.05.6.
Ma on zadziwiająco kompaktową budowę i gwarantuje doskonałą jakość obrazu. M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18 mm można z łatwością tworzyć pełne wyrazu efekty rozległej perspektywy, robić zdjęcia z dużym przybliżeniem i fotografować z odległości zaledwie 25 cm. Obiektyw doskonale nadaje się do fotografowania piękna miejskiej architektury. Przykład? Dziedziniec kampusu Politechniki Warszawskiej.
Z takim wyposażeniem nie pozostało nic innego, jak ruszyć w drogę na poszukiwanie kolejnych miejskich impresji!
Za polecenie tych lokalizacji dziękujemy @hashtagalek (most BUW) i @vzcowarsaw (Politechnika Warszawska).
Paweł Sadowski