Te spojrzenia paraliżują. Zobacz niezwykłe portrety wykonane przez naszych fotografów [GALERIA]
Pełne emocji twarze napotkanych w podróży ludzi. Przedstawiamy galerię zdjęć fotografów National Geographic Polska.
Oto portrety ludzi ze wszystkich stron świata. Każda z tych osób ma swoją historię, którą fotografowie National Geographic Polska próbowali uchwycić w kadrze. Czy im się udało? Oceńcie sami.
Zdjęcia pochodzą z naszego instagramowego konta @natgeopl
1 z 14
dsfsfF
Dziewczynka znad Kali Gandaki
Obudziliśmy się przed świtem, rzekę i wzgórza spowijały mgły, a wokół nas kręciła się gromadka okolicznych dzieciaków, czekających na ... nasze śniadanie. Dzieci oczywiście nie przeliczyły się. Ale zanim przeszliśmy do posiłku zrobiłem kilkadziesiąt portretów, w tym ten, jeden z ostatnich z serii.
Bohaterka zdjęcia uwiodła moją uwagę niezwykłym, melancholijnym spojrzeniem. Kolory wokół były niezwykłe, światło jeszcze delikatne, wspaniałe do portretu.
(Fot. Marek Arcimowicz)
2 z 14
rhrszdh
Tymczasowość jest codziennością
Tak można najprościej określić życie mieszkańców wiosek położonych na jednej z największych wysp rzecznych świata – Majuli. Corocznie ich domy i cały dobytek zalewane są na kilkanaście tygodni przez podnoszący się poziom wód Brahmaputry oraz monsuny. Niezmienne jednak pozostaje piękno i urok tamtejszych kobiet, które na sesję fotograficzną ubrały najbardziej wytworne i eksluzywne ubiory i biżuterię.
(Fot. Tomek Kozłowski)
3 z 14
DDDDaD
Co będzie?
Abul Basar, 14 lat. Uchodźca Rohingya. Kiedy jego matka została zaaresztowana za przemyt alkoholu, z dnia na dzień musiał zostać głową rodziny.
(Fot. Marcin Zaborowski)
4 z 14
vsvs
Orszak weselny
Wesele w Indiach to ogromne przedsięwzięcie. Często składa się z dziesiątków muzyków, wystrojonych w fantazyjne, kolorowe stroje. Ponieważ muzycy grają głównie na instrumentach dętych i perkusyjnych, taki pochód jest słyszalny już z bardzo daleka. W bezpośrednim kontakcie - hałas, który powodują, jest trudny do wytrzymania! Jednak atmosfera zabawy udziela się wszystkim - i widzom, ulicznym przechodniom - i uczestnikom orszaku.
(Fot. Marek Arcimowicz)
5 z 14
jfsjjj
Ludzie duchy
Mała Eliza niespełna rok temu trafiła do ośrodka Buhangija w Tanzanii, bo nowy partner jej matki nie chciał wychowywać albinosa.
(Fot. Marek Arcimowicz)
6 z 14
sssss
Szczerze promienna
Szelest wielu wartstw spódnic, fantazyjne kapelusze, feria barw. Andy zawsze są olśniewające. Delikatne zestawienia niebieskości, czerwieni i pomarańczowego odcienia skóry w popołudniowym świetle. Śnieżnobiałe uśmiechy i radosne oczy andyjskich górali pozostają na długo w pamięci.
(Fot. Tomek Kozłowski)
7 z 14
Bez tytułufff
Dala Banu z obozu dla uchodźców Rohingya
Na zdjęciu pozuje z fotografiami swoich dzieci. Jedno z nich mieszka obecnie w Kanadzie. Matka i córka nie widziały się już kilka lat.
(Fot. Marcin Zaborowski)
8 z 14
Bez tytułu
Tanzania
W zamkniętym ośrodku w Buhangija przebywają nie tylko dzieci z albinizmem. Spotkaliśmy tam również sporo dzieci wymagających specjalnej troski z powodu innych chorób i upośledzeń. Ten piękny chłopiec był głuchoniemy, jednak mimo wrodzonych problemów był też niezwykle kontaktowy i bystry.
(Fot. Marek Arcimowicz)
9 z 14
ddddd
Nepal w oparach absurdu
Hinduscy mnisi w drodze ze znajdującej się w Muktinath świątyni Chumig Gyatsa, świętego miejsca spotkania czterech żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia.
(Fot. Paweł Młodkowski)
10 z 14
HFHH
Tajlandia
Zdjęcie małego chłopca zostało zrobione w wiosce Karen Tribe Hill w północnej części Tajlandii. Dzieci od zawsze były wdzięcznym tematem w fotografii, także wydaniu streetowym. Potrafią wyrażać emocję na wiele sposobów i konfrontować je z naszą wrażliwością. Także w sposób minimalistyczny - jak na tej fotografii.
(Fot. Kris Bednarzewski)
11 z 14
DFSGDSAG
London man
Zdjęcie mężczyzny zostało zrobione w Londynie, na Camden Town Market. Mężczyzna na zdjęciu prowadzi sklep "Massive International-London", Reggae merchandise specialist.
(Fot. Emilia Majewska)
12 z 14
ddddadaf
(Nie) Przypadek
Zdjęcie nominowane w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic Polska.
(Fot. Paweł Jagiełło)
13 z 14
DSFSVGd
Andy
Na wiejskich targach w andyjskich miasteczkach można kupić wszystko, włącznie z workami wysuszonych liści koki. Matka z dzieckiem własnie zakupiła kilka worków. Tutaj koka jest lekarstwem. Zmniejsza uczucie głodu, pragnienia, bólu i zmęczenia, żują ją starzy i młodzi.
(Fot. Tomek Kozłowski)
14 z 14
GHSEH
Portret nieco inny
Młody jeszcze nieporadny langur przytulając się do swej mamy bawi się swoją wargą, wygląda niczym małe dziecko.
(Fot. Marcin Dobas)