Zbliża się czwarta edycja Festiwalu Podróżników National Geographic!
Redakcja National Geographic wspólnie z PTAK WARSAW EXPO mają przyjemność zaprosić na czwartą edycję Festiwalu Podróżników National Geographic, która odbędzie się podczas targów Wolrd Travel Show.
- Michał Cessanis
Festiwal Podróżników rozpocznie się 20 października od uroczystej Gali wręczenia nagród w konkursie 7 Nowych Cudów Polski, w ramach którego nasi czytelnicy kolejny raz wybierali najbardziej niesamowite miejsca w kraju.
Po ogłoszeniu wyników zapraszamy na cykl spotkań z podróżnikami, wspinaczami, sportowcami, fotografami, blogerami oraz youtuberami, którzy opowiedzą nam o swoich inspirujących wyprawach w różne strony świata. 21 i 22 października będą z nami m.in. Krzysztof Wielicki, Krzysztof Starnawski, Andrzej Bargiel, Kinga Baranowska, Aleksander Doba, Szymon Hołownia, Elżbieta Dzikowska Marcin Dobas, Mateusz Waligóra, Aleksandra Świstow, Oliwia Papatanasis i wielu innych.
Zobacz Galerię>>>
Podczas Festiwalu Podróżników będzie miał swój finał również nasz konkurs „Zostań Podróżnikiem National Geographic”. Jego laureaci będą mieli szansę, często po raz pierwszy opowiedzieć większej publiczności o swoich podróżach.
W strefie National Geographic Polska podczas World Travel Show przygotowane będą specjalne strefy dla małych i dużych podróżników. Nikon zaprosi nas na warsztaty fotograficzne. Biuro podróży LOGOS wykorzystując swoją kreatywność, zaplanuje każdemu jego wyprawę, uwzględniając zarówno preferencję jak i możliwości. Strefa FOX to miejsce w którym odnajdą się wszyscy amatorzy filmowego świata, nie zabraknie tutaj też atrakcji dla najmłodszych. Wszyscy odwiedzający strefę będą mogli też zobaczyć pierwsze zdjęcia z największej wystawy o zagrożonych gatunkach zwierząt - Photo Ark.
Ponadto swoje strefy na targach będą miały również Województwa Lubuskie i Dolnośląskie gdzie gościliśmy z tegorocznymi edycjami Festiwalu Podróżników. Pierwsze wydarzenia związane z festiwalem rozpoczną się już o godzinie 10.00.
Festiwal odwiedzą m.in. z:
Andrzej Bargiel - 3-krotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów Świata! W ubiegłym roku pobił rekord szybkości wejścia na 5 siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR.
Kinga Baranowska - Himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa.
Michał Cessanis - zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler, autor książki „Opowieści z pięciu stron świata” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl. Uwielbia Azję, zwłaszcza Sri Lankę, gdzie spotkał najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Wraca tam regularnie, by popróbować lokalnej kuchni, wziąć udział w miejscowych obrzędach i festiwalach i by wykąpać się w oceanie indyjskim.
Aleksander Doba - polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia.
Marcin Dobas – Fotograf National Geographic, ratownik Górski, przewodnik. Jego pasje to fotografia, góry, nurkowanie i dalekie podróże, fascynuje się odległymi nietkniętymi przez człowieka miejscami. Prowadzi warsztaty fotograficzne w różnych miejscach na ziemi, starając się nauczyć uchwycić piękno dzikiej przyrody.
Elżbieta Dzikowska - podróżniczka, reżyser i operator filmów, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem Tonym Halikiem zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej.
Olek Hanusz - Jachtowy sternik morski, absolwent Wydz. Geografii UW oraz Turystyki i Rekreacji AWF w Warszawie. Na rynku pracy od dłuższego czasu wolny strzelec
Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, związany z telewizją TVN, założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, wspierających dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie i wiejski szpital w Kongo.
Bartek Jędrzejak - dziennikarz, prezenter pogody TVN, Dzień dobry TVN i TVN 24. Każdego roku wraz z telewizją TVN przejeżdża tysiące kilometrów, odwiedzając setki miejsc jednocześnie opowiadając gdzie warto jechać i co warto zobaczyć.
Oliwia Papatanasis - kształciła się na filologa i dziennikarza, zajmuje fotografią i promocją kultury. Wyrusza w świat kiedy tylko może, a w wolnych chwilach dzieli swoimi pasjami online. Pisze o podróżach, ale przede wszystkim fotografuje.
Szymon Radzimierski – 10 latek, który prowadzi bloga planetakiwi.pl. W swoich relacjach opisuje przygody z dalekich podróży. Odwiedził już ponad 20 krajów, a to dopiero początek.
Miłka Raulin - z wykształcenia i zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. W 2011 rozpoczęła projekt "Siła Marzeń - Korona Ziemi". Do tej pory udało jej się zdobyć 8 z 9 szczytów Korony Ziemi* w wersji Reinholda Messnera. Do ukończenia projektu pozostał jedynie Everest, którego zdobycie planuję w 2018 roku.
Krzysztof Starnawski Expedition – który m.in wraz z ekipą badaczy sprowadzili zdalnie sterowanego robota ROV na dno czeskiej jaskini Hranicka Propast - osiągając głębokość 404 metrów, tym samym odkryli najgłębszą podwodną jaskinię, ustanowił rekord świata w nurkowaniu w obiegu zamkniętym (Egipt, 283 m). Jest też speleologiem i ratownikiem TOPR, który zwiedził prawie cały świat. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.
Aleksandra Świstow - dziennikarka, socjolożka, zajmuję się pilotowaniem wycieczek po Azji, prowadzi bloga Pojechana, a także jest autorką książki "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
Mateusz Waligóra - dziennikarz National Geographic, współtwórca bloga nakrańcach.pl, za środek transportu podczas swoich wypraw ma rower, na którym przejechał już dziesiątki tysięcy kilometrów, współtwórca projektu Before it is gone, w w ramach którego opisuje nieodwracalne zmiany, które właśnie dzieją się wokół nas.
Krzysztof Wielicki – Wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, człowiek gór który m.in. jako pierwszy wraz z Leszkiem Cichym dokonali zimowego wejścia na Mount Everest, a oprócz tego jest też pierwszym zimowym zdobywcą 8 tysięczników Kanczendzongi i Lhotse.
Szpilki w plecaku – to blog stworzony przez Ewę Chojnowską w których opisuje wspomnienia o podróżach dalekich, cudownej przyrodzie i kontaktach z ludźmi z najdalszych zakątków świata. Kiedyś mieszkała w Chinach, jednak najlepiej czuję się w Afryce Równikowej wśród prostych ludzi i dzikiej natury.
W ramach strefy LifeTube na małej scenie zagoszczą znani i lubiani Youtuberzy m.in.: Łukasz Jakóbiak, Łowcy Przygód, SoKayka, Urbex History, Karol Paciorek, Adbuster, Elfik TV, Ziemniak, Madzionka, Kamil in Travel. Na co dzień dzielą się na swoich kanałach wywiadami, filmami, videorelacjami z życia, a tym razem będziemy mogli spotkać się z nimi na żywo oraz wysłuchać ich prelekcji.
1 z 11
Kinga Baranowska
Himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa.
2 z 11
Krzysztof Starnawski Expedition
Krzysztof, który m.in wraz z ekipą badaczy sprowadzili zdalnie sterowanego robota ROV na dno czeskiej jaskini Hranicka Propast - osiągając głębokość 404 metrów, tym samym odkryli najgłębszą podwodną jaskinię, ustanowił rekord świata w nurkowaniu w obiegu zamkniętym (Egipt, 283 m). Jest też speleologiem i ratownikiem TOPR, który zwiedził prawie cały świat. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.
3 z 11
Mateusz Waligóra
Dziennikarz National Geographic, współtwórca bloga nakrańcach.pl, za środek transportu podczas swoich wypraw ma rower, na którym przejechał już dziesiątki tysięcy kilometrów, współtwórca projektu Before it is gone, w w ramach którego opisuje nieodwracalne zmiany, które właśnie dzieją się wokół nas.
4 z 11
Krzysztof Wielicki –
Wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, człowiek gór który m.in. jako pierwszy wraz z Leszkiem Cichym dokonali zimowego wejścia na Mount Everest, a oprócz tego jest też pierwszym zimowym zdobywcą 8 tysięczników Kanczendzongi i Lhotse.
5 z 11
Miłka Raulin
Z wykształcenia i zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. W 2011 rozpoczęła projekt "Siła Marzeń - Korona Ziemi". Do tej pory udało jej się zdobyć 8 z 9 szczytów Korony Ziemi* w wersji Reinholda Messnera. Do ukończenia projektu pozostał jedynie Everest, którego zdobycie planuję w 2018 roku.
6 z 11
Olek Hanusz
Jachtowy sternik morski, absolwent Wydz. Geografii UW oraz Turystyki i Rekreacji AWF w Warszawie. Na rynku pracy od dłuższego czasu wolny strzelec
7 z 11
Szpilki w plecaku
To blog stworzony przez Ewę Chojnowską w których opisuje wspomnienia o podróżach dalekich, cudownej przyrodzie i kontaktach z ludźmi z najdalszych zakątków świata. Kiedyś mieszkała w Chinach, jednak najlepiej czuję się w Afryce Równikowej wśród prostych ludzi i dzikiej natury.
8 z 11
Oliwia Papatanasis
Kształciła się na filologa i dziennikarza, zajmuje fotografią i promocją kultury. Wyrusza w świat, kiedy tylko może, a w wolnych chwilach dzieli swoimi pasjami online. Pisze o podróżach, ale przede wszystkim fotografuje. Zakochała się w tej formie wyrazu zapewne podczas jednego z pięknych wschodów lub zachodów słońca gdzieś na końcu świata, jednak z biegiem czasu zaczęła doceniać skomplikowane piękno ludzi, których spotyka na swojej drodze i postanowiła skupić się na nich. Czasem wyjeżdża sama, by wmieszać się w tłum, móc na spokojnie wczuć w klimat miejsca i spróbować poznać je choć trochę lepiej. Innym razem w grupie wyrusza zdobywać górskie szczyty, przemierzać wilgotne jaskinie lub zachwycać się podwodnym światem.
9 z 11
Michał Cessanis
Zastępca redaktora naczelnego National Geographic Traveler, autor książki „Opowieści z pięciu stron świata” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl. Uwielbia Azję, zwłaszcza Sri Lankę, gdzie spotkał najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Wraca tam regularnie, by popróbować lokalnej kuchni, wziąć udział w miejscowych obrzędach i festiwalach i by wykąpać się w oceanie indyjskim.
10 z 11
Andrzej Bargiel
3-krotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów Świata! W ubiegłym roku pobił rekord szybkości wejścia na 5 siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR.
11 z 11
Marcin Dobas
Fotograf National Geographic, ratownik Górski, przewodnik. Jego pasje to fotografia, góry, nurkowanie i dalekie podróże, fascynuje się odległymi nietkniętymi przez człowieka miejscami. Prowadzi warsztaty fotograficzne w różnych miejscach na ziemi, starając się nauczyć uchwycić piękno dzikiej przyrody.