Przedsmak Wielkiego Błękitu. Odwiedziliśmy podwarszawski DeepSpot
Powoli zanurzam się w błękitnej toni. Na początku towarzyszy mi mała adrenalina. Zaglądam w końcu do świata, który jest dla mnie obcy. Jednak czuję, że to przyjazne miejsce i im niżej schodzę, oddech staje się równiejszy, spokojniejszy i bardziej świadomy.

- Maciej Jabłoński
Nie jestem profesjonalnym nurkiem, nie jestem też teraz w Egipcie, Tajlandii czy innym kultowym nurkowym spocie. Doświadczam tego wszystkiego w podwarszawskim DeepSpot - miejscu, w którym nie tylko zaczniesz swoją przygodę z nurkowaniem, ale też w pełni się wyszkolisz i zdobędziesz certyfikat. Wystarczy, że kochasz wodę i masz w sobie odrobinę żyłki Jacques’a Mayola, legendarnego nurka z filmu „Wielki Błękit”.
Zanurzanie się w głębokiej wodzie jest jak medytacja. Wydaje się, że wszystko co nieistotne, błahe i przelotne zostaje na powierzchni. Skupiam się na swoim ciele, oddechu, spokojnych ruchach, na tym, by być częścią otaczającej mnie przestrzeni. Woda niejako wymusza ten stan, a im głębiej schodzę, tym bardziej jestem w bliskim kontakcie z samym sobą. To bardzo oczyszczające doświadczenie.
Nie potrzebowałem żadnego sprzętu do nurkowania. Przed wejściem do basenu zostałem odpowiednio wyposażony i poinstruowany, co należy robić oraz jak się zachowywać. Moją inwestycją były głównie dobre chęci i czas. Można doskonalić się zarówno w nurkowaniu swobodnym (freediving) jak i w nurkowaniu z butlą (SCUBA diving). Mniej doświadczeni lub początkujący zaczynają od nauki obsługi sprzętu i płytkich nurkowań (5-12 m). Ci bardziej oswojeni z nurkowaniem zanurzają się nawet na 45 m pod wodę. Jest też możliwość potrenowania eksploracji podwodnych wraków i jaskiń. To nie jest po prostu basen – to profesjonalny i najlepiej wyposażony w tej części świata Wielostrefowy Symulator Warunków Nurkowych. Dużym zaskoczeniem była dla mnie możliwość wynajęcia pokoju z widokiem na błękitną toń. Z pewnością takie doświadczanie głębi na długo pozostaje w pamięci.
Jeśli spróbujesz nurkowania ten pierwszy raz, jest duża szansa, że będziesz chciał kontynuować swoją podwodną przygodę. A jeśli stanie się to Twoją nową pasją, to będziesz też mógł nią zarazić innych dzięki Super Prezentom.
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Pokazywanie elementu 1 z 1
Niezwykła rola dzieci w tworzeniu sztuki naskalnej. Kontaktowały się z duchami
Nawet kilkuletnie dzieci współtworzyły słynne pradziejowe malowidła naskalne. Te przedstawienia powstawały kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Archeolodzy mają odpowiedź, dlaczego uczestniczyły w tym maluchy.
Zobacz także
Odwiedziliśmy Energylandię zimą! Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy!
Współpraca reklamowa
Polecane
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 20
Madera: raj dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku
Współpraca reklamowa
Kierunek: Włochy, Południowy Tyrol. Ależ to będzie przygoda!
Współpraca reklamowa
Komfort i styl? Te ubrania to idealny wybór na ferie zimowe
Współpraca reklamowa
Nowoczesna technologia, która pomaga znaleźć czas na to, co ważne
Współpraca reklamowa
Wielorazowa butelka na wodę, jaką najlepiej wybrać?
Współpraca reklamowa
Z dala od rutyny i obowiązków. Niezapomniany zimowy wypoczynek w dolinie Gastein
Współpraca reklamowa
Polacy planują w 2025 roku więcej podróży
Współpraca reklamowa
Podróż w stylu premium – EVA Air zaprasza na pokład Royal Laurel Class
Współpraca reklamowa
Chcesz czerpać więcej z egzotycznej podróży? To łatwiejsze, niż może się wydawać
Współpraca reklamowa
Portrety pełne emocji. Ty też możesz takie mieć!
Współpraca reklamowa