Reklama

Elbrus o wysokość 5642 m n p m leży na terenie Kabardo - Bałkarii w Rosji.
Zbyszek Wiśniewski – uczestnik wyprawy i zdobywca szczytu - u którego zdiagnozowano nowotwór żołądka dziś cieszy się każdym dniem. Pokonał chorobę i realizuje swoje marzenia.
Sukces terapii w chorobie nowotworowej to nie tylko właściwie zorganizowany systemu opieki zdrowotnej. To przede wszystkim – jak ocenia szefowa fundacji Kasia Gulczyńska - osobista chęć walki z rakiem samego pacjenta Podopieczni Fundacji udowadniają , że można wygrać, że warto zawalczyć o własne życie a rak to jedynie diagnoza nie wyrok.

Reklama

Wyprawę na Elbrus poprowadził Andrzej Sokołowski przewodnik zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich o międzynarodowych uprawnieniach IVBV.

Jak podkreśla Marcin Kacperek, szef PSPW/IVBV, prowadzenie takiej grupy to kwintesencja przewodnictwa - zawsze pomagamy spełniać marzenia. W przypadku takiej grupy to marzenie większe, to przełamywanie słabości i lęku trudniejsze, ale i satysfakcja na pewno większa i ważniejsza niż w przypadku zdrowych osób.

W ramach projektu Szczyty Życia podopieczni chcą zdobyć pozostałe szczyty należące do Korony Ziemi : McKinley 6195, Carstensz Piramida 4884, Góra Kościuszko 2230, 2015: Masyw Vinsona 4897 i najwyższą górę świata Mount Everest 8850.

Reklama

Projekt Szczyty życia wspierają:
Magellan SA, SENSILAB Polska, Towarzystwo Przyjażni polsko-słoweńskiej Triglav-Rysy, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Miasta Gdyni, Krakowska Wyższa Szkoła Promocja Zdrowia, Port Północny, Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, firma przewodnicka Freerajdy.
Honorowy patronat nad projektem Szczyty życia objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.

Reklama
Reklama
Reklama