Film "Ludzie duchy" ze Złotą Nimfą!
Dokumentalna opowieść o tanzańskich albinosach w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza została wyróżniona na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo.

"Ludzie Duchy" dostały główną nagrodę – Złotą Nimfę – w kategorii "Informacja – dokument na tematy bieżące" ("News – Current Affairs Documentary"). Film Wojciechowskiej i Kłosowicza pokonał produkcje z Kataru ("Al Jazeera Investigates – Broken Dreams: The Boeing 787"), Belgii ("Do Not Touch Me"), Szwecji ("Naked On The Net") i Hong Kongu ("Tuesday Report: Super Exam Factory: A Living Hell / Reform").
Przypomnijmy, że tematowi traktowania albinosów w Tanzanii poświęcony był również okładkowy artykuł z majowego "National Geographic Polska".
Redaktor naczelna magazynu "National Geographic Polska" odebrała statuetkę Złotej Nimfy podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 18 czerwca, w Monte Carlo.
– To niesamowite być tu i odbierać tę nagrodę, przede wszystkim dlatego, że dzięki temu mam możliwość podjąć niezwykle ważny dla mnie temat w imieniu głównej bohaterki Ludzi duchów 17-letniej Kabuli i albinosów z Tanzanii oraz Afryki Wschodniej – powiedziała Wojciechowska ze sceny.
– Trudno w to uwierzyć, ale tam w XXI wieku ludzie polują na ludzi. Albinosi żyją w strachu przed śmiercią każdego dnia. Są brutalnie atakowani, odrąbuje się im ręce i nogi, i sprzedaje je na czarnym rynku za ogromne pieniądze. A zabijani są tylko dlatego, że ktoś wierzy, że eliksiry i amulety przygotowywane z części ich ciał przynoszą dobrobyt i szczęście. Odkąd usłyszałam o tym problemie i zobaczyłam go na własne oczy postanowiłam, że muszę go nagłośnić, co właśnie czynię. Dzisiaj jest jeden z tych dni, kiedy czuję, że moja praca naprawdę ma znaczenie i małymi krokami może wpływać na losy ludzi – dodała redaktor naczelna "NG Polska".
Monte-Carlo Television Festival to międzynarodowa impreza odbywająca się od 1961 roku w Monako. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, m.in. "Serial telewizyjny", "Miniserial", "Film telewizyjny" oraz w kilku kategoriach "Informacja".
Więcej informacji o filmie "Ludzie duchy" na theghostpeople.com.
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Pokazywanie elementu 1 z 1
Niezwykła rola dzieci w tworzeniu sztuki naskalnej. Kontaktowały się z duchami
Nawet kilkuletnie dzieci współtworzyły słynne pradziejowe malowidła naskalne. Te przedstawienia powstawały kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Archeolodzy mają odpowiedź, dlaczego uczestniczyły w tym maluchy.
Zobacz także
Polecane
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 20
Madera: raj dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku
Współpraca reklamowa
Kierunek: Włochy, Południowy Tyrol. Ależ to będzie przygoda!
Współpraca reklamowa
Komfort i styl? Te ubrania to idealny wybór na ferie zimowe
Współpraca reklamowa
Nowoczesna technologia, która pomaga znaleźć czas na to, co ważne
Współpraca reklamowa
Wielorazowa butelka na wodę, jaką najlepiej wybrać?
Współpraca reklamowa
Z dala od rutyny i obowiązków. Niezapomniany zimowy wypoczynek w dolinie Gastein
Współpraca reklamowa
Polacy planują w 2025 roku więcej podróży
Współpraca reklamowa
Podróż w stylu premium – EVA Air zaprasza na pokład Royal Laurel Class
Współpraca reklamowa
Chcesz czerpać więcej z egzotycznej podróży? To łatwiejsze, niż może się wydawać
Współpraca reklamowa
Portrety pełne emocji. Ty też możesz takie mieć!
Współpraca reklamowa