Reklama

Tworzą go uczniowie, którzy pragną poznawać otaczający ich świat i zjawiska w nim zachodzące. Uczniowie uzyskujący bardzo dobre wyniki w nauce, co pozwala na wykraczanie poza program nauczania geografii w gimnazjum oraz promowanie uczniów w regionie i poza nim.

Reklama

Tematyka spotkań Klubu jest różnorodna: kultura, religia, geografia regionalna, polityczna i świat. Uczniowie często dyskutują na temat aktualnych problemów rodzinnego miasta, a także regionu. Klub Przyjaciół National Geographic nawiązał współpracę z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Wrocławskiego, Światowym Funduszem na Rzecz Przyrody WWF Polska i założył swoją własną, profesjonalną stronę internetową.

Na zajęciach uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej, uczą się gromadzić i interpretować informacje o własnym regionie, opracowywać ankiety, redagować artykuły do gazetki szkolnej i prasy lokalnej.

Podstawą spotkań Klubu są jednak wyjazdy. Uczniowie odwiedzili m.in.: Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, największe w Polsce Planetarium Śląskie w Chorzowie, kopalnie rud srebronośnych w Tarnowskich Górach, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Zakład Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego, w 2-dniowych zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa Salamandra w Myśliborzu, a także odbyli wizytę w siedzibie Światowego Funduszu na Recz Przyrody WWF Polska.

- To co robimy jest dla nas bardzo ważne i chcielibyśmy informować redakcję National Geographic o naszych osiągnięciach i wycieczkach, których nie byłoby, gdyby nie polskie wydania magazynu National Geographic, które niewątpliwie są dla nas inspiracją - pisze Pani Anna Nowicka, opiekunka Klubu Przyjaciół NG.

Redakcja National Geographic serdecznie dziękuje za okazane jej zaufanie i ogromną sympatię wszystkim członkom Klubu. Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy tak wspaniałych i wiernych przyjaciół. Życzymy powodzenia w dalszej działalności i przesyłamy moc uścisków.

Reklama

Redakcja

Reklama
Reklama
Reklama