Reklama

Wszystko to w ramach projektu „Mój bohater i jego historia” realizowanego przez ZTF – jednakże dostępne dla wszystkich! For free!

Reklama

https://www.facebook.com/events/298310433638273/

"Na powierzchni jest popękany, z rdzawymi zaciekami, ale mocno osadzony w ziemi. Beton jest jak wyrzut sumienia w bajkowym czarnomorskim pejzażu. Przypomina, że zmiany zachodzą powoli. Przypomina Ukrainę, która bardzo chce się zmienić, ale nie może. Tak jakby tym betonem udało się zalać nie tylko przestrzeń zewnętrzną, ale i wewnętrzną.
Od Pomarańczowej Rewolucji upłynęło zaledwie kilka lat, a ludzie już stracili nadzieję, że się uda, że może być lepiej. Są zdezorientowani i zmęczeni politycznym bałaganem. Kiedyś było źle. Zgadza się. Ale był porządek. A teraz, nie jest lepiej i porządku też nie ma. – Niech wschodnia Ukraina z Krymem wróci do Rosji, a zachodnia niech wstąpi do Unii Europejskiej – mówi Aleksandr, popijając piwo. Ma dwadzieścia pięć lat i bardzo dużo czasu na popijanie piwa. W czarnomorskich kurortach odpoczywał kiedyś cały Związek Radziecki. Po sowieckich kurortowiczach została sowiecka architektura, mentalność i sentyment."

Reklama

Rafał Milach (ur. 1978) - pochodzi z Gliwic, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach i ITF w Opawie. Przez ponad 10 lat zajmował się kwestią transformacji w krajach byłego Związku Radzieckiego. Owocem tej pracy jest książka "7 Pokoi" (Kehrer Verlag 2011) oraz liczne eseje. Fotografie Milacha były prezentowane m.in. w MOCA w Szanghaju, Kiyosato Museum of Photographic Art w Japonii czy podczas Rencontres Photogrphiques d'Arles.
W ostatnich latach otrzymał m.in. stypendium od Ministra Kultury, Europejski Fundacji Kultury oraz Funduszu Wyszehradzkiego. Nagradzany m.in. na World Press Photo, Pictures of the Year International oraz New York Photo Awards Festival.

Reklama
Reklama
Reklama