Reklama

W ciągu dziesięciu lat impreza odbyła się aż 18 razy, począwszy od Krakowa, przez Warszawę, Wrocław, zamek w Bolkowie, Twierdzę Srebrna Góra i Bukowinę Tatrzańską. Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 18 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i tym samym zainaugurujemy współpracę z najbardziej prężnym w Krakowie, Turystycznym Kołem Naukowy Wagabunda, które tego roku obchodzi swój 15. jubileusz!

Reklama

Już od poniedziałku 18 marca do piątku 22 marca od godz. 18.00 do 21.00 odbędą się specjalne pokazy najlepszych relacji z podróży oraz filmów, które na poprzednich edycjach Festiwalu zostały nagrodzone "Czwartym Żywiołem" - nagrodą publiczności. Imprezę otworzy pokaz Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który spłyną całą Amazonkę kajakiem, odkrywcy najgłębszego kanionu świata - Colca i źródeł Amazonki.

Główna cześć Festiwalu ruszy 5 kwietnia w nowym miejscu w Krakowie, położonym tuż przy Rynku - kinie Kijów.Centrum i potrwa do 7 kwietnia. Impreza rozpocznie się piątkowymi pokazami filmów, w sobotę i niedzielę odbędą się przesłuchania konkursowe w ramach "Żywioły OFF", warsztaty akademii Podróżowania Trzy Żywioły oraz pokazy gości i filmowe. Pośród zaproszonych osób będą sławy świata prawdziwych podróży globtroterskich - wreszcie na Żywiołach pojawi się Romek Koperski - to prawdziwy człowiek - orkiestra: podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz… zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Do tego pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej „Syberia Zimowa Odyseja”. Kolejne nazwiska i świetne pokazy będziemy ogłaszać sukcesywnie. Swoją historię podążania "Schodami do nieba" przedstawi himalaista Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów, członek licznych wypraw himalajskich, obdarzony jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru. Janusz Kasza - podróżnik, biolog, fan Amazonii zaprezentuje ekscytujący pokaz „Mundillo” – planeta byków, w którym opowie o świecie kontrowersyjnej korridy. Zaś prof. Zdzisław J.Ryn zabierze widzów do tajemniczego świata wielkich posągów z Wyspy Wielkanocnej.
W części filmowej zaprezentowane zostaną najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne -w tym kultowa już SAMSARA, prezentowane w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda, Cywilizacja.

Jesienią, począwszy od września 2013 roku rozpocznie się drugi cykl wydarzeń: we wrześniu plenerowa edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły i Festiwalu filmów Świata na zamku w Bolkowie, zaś od listopada cykl filmowy w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.
W ramach każdej imprezy odbywać się będą zajęcia Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w czasie których podróżnicy przekażą swoją wiedzę na temat: fotografowania i filmowania w podróży, przygotowywania tekstów podróżniczych, podróży z dzieckiem, organizacji wypraw górskich, zdrowia w podróży.

Zapraszamy!

Organizatorem Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły jest Stowarzyszenie "Czysty Świat" i Klub Podróżników Trzy Żywioły.
Pokazy, spotkania, projekcje odbywają się:

Reklama

18-22 marca, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, sala 9, wstęp wolny
5-7 kwietnia, kino Kijów.Centrum w Krakowie, aleja Krasińskiego 34, wstęp z biletami (karnet na całą imprezę 70 zł, dzienny 25-30 zł)
Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie: http://3zywioly.pl/3zywioly/

Reklama
Reklama
Reklama