Te 3 dni zapamiętamy na długo. Zobacz jak wyglądały targi World Travel Show
To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu spotkali się wystawcy i podróżnicy. Wymienialiśmy doświadczenia, wybieraliśmy najpiękniejsze miejsca. Zobacz jak było na World Travel Show
National Geographic współtworzył największe w Polsce targi turystyczne World Travel Show. 14, 15 i 16 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie zapewnialiśmy atrakcje dla odwiedzających strefę NG, a w piątek, 14 października, redaktor naczelna National Geographic i National Geographic Traveler poprowadziła Galę 7 Nowych Cudów Polski, podczas której nagrodziła najciekawsze miejsca w naszym kraju.
Zobacz relację z targów!
1 z 26
2
Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic i National Geographic Traveler, podczas Gali 7 Nowych Cudów Polski.
2 z 26
3
Aleksander Doba, podróżnik, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, był honorowym gościem Gali.
3 z 26
4
Martyna Wojciechowska i Aleksander Doba.
4 z 26
5
Martyna Wojciechowska z księdzem Piotrem Kamińskim, przedstawicielem Szlaku Kościołów Drewnianych Regionu Kozła. Cud z województwa Lubuskiego zajął trzecie miejsce.
5 z 26
6
Licznie obecna ekipa z Hydropolis – wrocławskiego centrum edukacyjnego poświęconego w całości wodzie. Hydropolis zajęło 2 miejsce.
6 z 26
7
Błażej Moder, dyrektor „EC1 Łódź – Miasto Kultury” z dyplomem za pierwsze miejsce dla Planetarium EC1. Zwycięskie miejsce to najnowocześniejsze planetarium w całej Europie Środkowej.
7 z 26
8
Martyna Wojciechowska z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim oraz otrzymanym od niego koszem tradycyjnych toruńskich pierników. Michał Zaleski odbierał nagrodę dla Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, laureata czwartego miejsca.
8 z 26
9
Podczas spotkania z Nelą Małą Reporterką w Strefie National Geographic obecne były tłumy. Nela opowiadała o swoich podróżach, a także przeprowadzała konkursy dla najmłodszych.
9 z 26
10
Otoczona fanami Nela podpisująca książki po występie.
10 z 26
11
Uroczyste otwarcie poprzez symboliczne przecięcie wstęgi. Od lewej:
Rafał Rajkowski - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Andrzej Szymański- Wiceprezes Izby Turystyki RP , Prezes Warszawskiej Izby Turystyki
Dawid Ptak – właściciel Ptak Warsaw Expo
Dawid Lasek- Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Grzegorz Chmielewski- Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki
11 z 26
12
Do stoiska z książkami wydawnictwa Burda ustawiały się ogromne kolejki. Nic dziwnego – publikacje można było nabyć z atrakcyjnym rabatem, a także zdobyć autografy autorów: Martyny Wojciechowskiej, Neli Małej Reporterki i Jakuba Porady.
12 z 26
13
Na stoisku narodowym Republiki Chorwacji oficjalnych gości witała Pani Ambasador Andrea Bekić (w różowym szalu)
13 z 26
14
Zwycięzca plebiscytu 7 Nowych Cudów Polski Planetarium EC1 był obecny również w strefie National Geographic – goście mogli ujrzeć część Cudu Polski i dowiedzieć się o nim czegoś więcej.
14 z 26
15
Wraz z Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu odwiedzający Strefę NG mogli spróbować wielu aktywności związanych z papiernictwem – od odbijania obrazków na zabytkowej prasie drukarskiej, poprzez tworzenie marmurkowych wzorów na papierze, aż po czerpanie papieru.
15 z 26
16
Stoisko Województwa Lubuskiego było jednym z najchętniej odwiedzanych. Można na nim było samodzielnie stworzyć własne przypinki ze zdjęciami zwycięskich Cudów Polski albo bransoletki z zawieszkami z logiem województwa.
16 z 26
17
W Strefie National Geographic można było stworzyć samodzielnie porcelanową figurkę dzięki warsztatom Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Uczestnicy warsztatów mogli też zobaczyć proces powstawania porcelany i taniej zakupić sławne figurki kotków z Ćmielowa lub ręcznie dekorowane kubki.
17 z 26
18
Stoisko Wydrukujfotografie.pl. Jest to serwis, który pozwala artystom na łatwiejsze sprzedawanie swoich dzieł, a miłośnikom fotografii zakup oprawionych obrazów.
18 z 26
19
Kolejne stoisko z atrakcjami dla dzieci i dorosłych – Volkswagen Zasada.
19 z 26
20
Na gości czekał tam najnowszy Volkswagen Tiguan, kolorowanki, cukierki, klocki i namiot w kształcie kultowego Volkswagena Transportera.
20 z 26
21
Volkswagen to idealne auto dla ciekawych świata. W podróż warto wyruszyć samochodem, który pomieści wszystkie nasze bagaże. Nawet jeśli będzie wśród nich rower górski lub kajak.
21 z 26
22
Wyjątkowe paski fotograficzne na stoisku Tomka Goli. Tomek nie tylko sprzedawał akcesoria dla fotografów, ale także opowiadał o swoich wyprawach na Scenie Podróżników National Geographic.
22 z 26
23
Dzieci tworzące pochodnie olimpijskie na warsztatach Muzeum Sportu i Turystyki. Muzeum uczyło także wiązania węzłów żeglarskich, a wśród jego eksponatów znajdowały się zabytkowe bicykle i narty.
23 z 26
24
Warsztaty z tworzenia własnego mydła prowadzone przez Muzeum Mydła i Historii Brudu cieszyły się ogromną popularnością.
24 z 26
25
Naturalne mydła, jakie można było kupić na stoisku Muzeum Mydła i Historii Brudu. Na zdjęciu lawendowe mydło.
25 z 26
26
Martyna Wojciechowska rozdająca autografy swoim fanom. Redaktor naczelna niedawno wydała nową książkę dla ciekawych świata najmłodszych: „Zwierzaki świata”.
26 z 26
27
Dzięki Muzeum Toruńskiego Piernika odwiedzający Strefę NG mogli stworzyć swoje korzenne ciastko: ugnieść i rozwałkować ciasto, wyciąć wybrany kształt i upiec je w piekarniku.