To już jutro! Moc atrakcji na Festiwalu Podróżników w Nadarzynie
Podczas Festiwalu Podróżników w Ptak Warsaw Expo obok wystąpień prelegentów, którzy inspirującą swoim życiem innych do wielkich rzeczy, przygotowane zostały również specjalne strefy. Wokół sceny głównej będzie można odwiedzić m.in. stoisko NIKON, FOX, Biura podróży LOGOS, czy przedstawicieli województw Lubuskiego, Dolnego Śląska, a także poznać Karkonoskie Tajemnice.
NIKON
Do swojego stoiska zaprasza podróżników, którzy poszukują profesjonalnego sprzętu do swoich wypraw. Prezentowana będzie ekspozycja aparatów i obiektywów, które są niezbędnym wyposażeniem podczas każdej wyprawy. Chcesz podziwiać świat przyrody z bliska? Wypróbuj jedną z lornetek, w strefie NIKON.
Szkoleniowcy przygotowali również praktyczne warsztaty fotograficzne. W sobotę fotograf Marcin Górko opowie o używaniu lornetek w żeglarstwie, outdorze i turystyce pieszej.Natomiast w niedzielę wykładowca Akademii Nikona Marek Dziedzic zapozna Was z podstawami fotografowania ludzi. Przez cały czas trwania targów NIKON zaprasza zainteresowanych do odwiedzania swojej strefy i zadawania pytań na temat zaplecza pracy fotografa, obsługi aparatów czy też kompozycji zdjęć.
Biuro Podróży Logos Travel
Dla każdego kto jeszcze nie zaplanował swojej wymarzonej podróży mamy dobrą wiadomość. W tej strefie będzie można się zapoznać z licznymi ofertami Biura Podróży Logos Travel.
Zaplanowana jest m.in. promocja katalogu Podróże z Pasją. W tegorocznej edycji pojawią się nowe propozycje – podróż kulinarna po Japonii oraz wyjazdy połączone z warsztatami jogi. Dojdą nowe programy eksploracji północno-wschodnich rubieży Rosji, a także nowe programy podróży do Etiopii, USA i Ameryki Południowej. Dla tych, któzy chcą sprawdzić swoje możliwości zaprezentujemy katalog Maratony na 7 kontynentów.
Strefa „Karkonoskie Tajemnice”
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to obecnie największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, będąca jednym z punktów Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Jest to jeden z siedmiu tego typu miejsc w Polsce i jedyny na Dolnym Śląsku.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć unikatowy produkt, który na co dzień powstaje w Centrum Ceramiki Unikatowej. Będzie to możliwość własnoręcznego zaprojektowania i wykonania zdobień porcelanowych talerzy specjalnie przeznaczonymi do tego farbami.
Karkonoskie Tajemnice to niezwykła atrakcja turystyczna, znajdująca się w samym sercu Karpacza. W tym magicznym miejscu, dzięki osiągnięciom współczesnych technologii oraz wybitnemu rzemiośle artystycznemu, możliwe stało się doświadczanie wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.
Multimedialna i interaktywna ekspozycja zlokalizowana w podziemiach obiektu przedstawia legendarny i historyczny świat gór oraz ich władcy - Rzepióra. Tam właśnie można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć stając się częścią Królestwa samego Ducha Gór.
Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym, późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.
Strefa Lubuskie
To region, który wytrawny podróżnik za każdym razem może odkrywać na nowo. Kryje w sobie piękne zabytki, urokliwe lasy, czyste jeziora, rzeki i wiele innych turystycznych atrakcji.
Województwo Lubuskie jest zawsze po drodze - łatwo tu dotrzeć autem, pociągiem, a nawet samolotem. Miłośnicy natury mają do wyboru ponad 60 rezerwatów przyrody, 1500 pomników przyrody i 9 parków przyrodniczych w tym takie perły, jak: Park Narodowy Ujście Warty, Park Mużakowski czy Geopark Łuk Mużakowa, któe zostały docenione przez UNESCO.
Lasy to połowa terenu województwa. Zajmują ponad 688 tys. ha. Ogrom lasów i łąk stanowi o jego niezwykłości i tajemniczości. Do tego trzeba dodać blisko 600 jezior i rzeki : Odrę, Wartę, Bóbr, Nysę Łużycką czy Obrę. W efekcie - to raj dla grzybiarzy i wędkarzy, zwolenników wycieczek rowerowych czy wypraw kajakowych. To właśnie w zakolach rzek i starorzeczach znajdują się najpiękniejsze rezerwaty i niezwykłe mokradła. Lubuskie ma też niecodzienne propozycje dla zwolenników fortyfikacji: Międzyrzecki Rejon Umocniony to zespół schronów i umocnień z czasów II wojny światowej.
Twierdza Kostrzyn to fortyfikacje wzniesione i użytkowane pomiędzy XV a XX wiekiem w Kostrzynie nad Odrą
i jego okolicach. Na amatorów dworów i pałaców czeka w województwie lubuskim około 250 obiektów architektury rezydencjonalnej. Do pereł należy m.in. Pałac Książęcy w Żaganiu (rezydencja wzniesiona na rozkaz księcia Albrechta Wallensteina w XVII w., to jedna z najokazalszych budowli barokowych w Polsce, otoczona urokliwym parkiem), wyremontowany Pałac w Mierzęcinie (zbudowany w latach 1861 – 1863 z inicjatywy Roberta Friedricha von Waldow), zamek Joannitów w Łagowie zbudowany u zbiegu dwóch przepięknych i czystych jezior.
Wśród budowli obronnych sięgających swą genezą do czasów średniowiecza warto wymienić też zamki m.in. w Międzyrzeczu, Krośnie Odrzańskim, Kożuchowie czy Sulechowie. Wartym zobaczenie jest też Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, XVIII-wiecznym pałac w Wiechlicach, w którym rezydował Napoleon ze swoim wojskiem czy pałac w Zaborze, którego ostatnią właścicielką była żona byłego cesarza Niemiec Wilhelma II Hohenzollerna. A jak już dotrzemy do Zaboru, po zwiedzeniu zabytku mamy tylko dwa kroki do zobaczenia największej w kraju samorządowej winnicy i Lubuskiego Centrum Winiarstwa…
Lubuskie jest warte zachodu! O tym wszystkim, a także wielu innych atrakcjach jakie oferuje nam województwo Lubuskie, będziemy mogli przekonać się podczas Targów na Ptak Warsaw Expo.