Reklama

Podczas trzydniowego spotkania odbędzie się szereg szkoleń, m.in.:
Szkolenie lawinowe – specjaliści wytłumaczą, jak i kiedy powstają lawiny oraz podpowiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym terenie i odnajdywać zasypanych ludzi. Będzie okazja, żeby zobaczyć psy GOPR-u w akcji.
Szkolenie medyczne – co wtedy, jeśli wypadek zdarzył się w górach, a pomoc nadejdzie dopiero za kilka godzin? Liczy się przede wszystkim praktyka i chłodna głowa; tego właśnie będzie dotyczyło szkolenie. Praktyczne działanie, zero opowiadania o wodzie utlenionej i chuście trójkątnej.
Biwakowanie i poruszanie się w terenie zimowym – zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Praktycy wytłumaczą, jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach oraz co zrobić, by następnego ranka wyruszyć dalej. W programie budowanie jamy śnieżnej, a także trening w użyciu raków i czekana.
Dobór sprzętu i poruszanie się na rakietach śnieżnych – szybki kurs dobierania sprzętu zgodnie z własnymi potrzebami i warunkami w terenie.
Na wszystkich uczestników czekają dodatkowo: gra terenowa, sztuczna ściana lodowa, ognisko z pieczeniem kiełbasy, wieczory integracyjne oraz spotkania z podróżnikami. Swoją obecność potwierdził już himalaista Piotr Pustelnik.
Szczegóły oraz relacja z zeszłorocznego biwaku znajdują się na stronie www.wintercamp.org.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama