Zakopane: 11. Spotkania z Filmem Górskim
Przyjedź do Zakopanego poczuć górską atmosferę. Na początku września (2-6.09.) odbędą się tu 11. Spotkania z Filmem Górskim.

Na początku września w Zakopanem odbywa się międzynarodowy konkurs filmu górskiego, zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power oraz Akademia Górska - wszystko w ramach Spotkań z Filmem Górskim. Dlaczego "spotkań"? Bo zakopiański festiwal to oprócz filmów - przede wszystkim - spotkania z Ludźmi Gór.
W Zakopanem pojawią się m.in. Denis Urubko, rosyjski – a teraz także polski – himalaista, Simon Yates, którego poznaliście dzięki dramatycznym wydarzeniom opisanym w książce „Dotknięcie Pustki”, Andrzej Bargiel i Darek Załuski, którzy podzielą się wrażeniami z Broad Peaku i innych ośmiotysięczników.
Nie zabraknie kobiecego punktu widzenia. Spotkania „Kobiety na szczytach” z udziałem najlepszych polskich himalaistek, w tym Anny Czerwińskiej i Anny Okopińskiej, poprowadzi Monika Rogozińska.
Gościem tegorocznego festiwalu będzie również prof. Zdzisław Jan Ryna - lekarz psychiatra, alpinista, ekspert medycyny górskiej, podróżnik, dyplomata. Planowany jest "Wieczór dla Nepalu", pierwszy w Polsce publiczny pokaz filmu „Everest” oraz przedpremierowa prezentacja książki „Everest.
Całości dopełnią: Górskie Spotkania Literackie, podczas których zaprezentowane zostaną górskie nowości wydawnicze; wycieczka w Tatry w stylu retro; pokazy highline i slackline, i wiele innych atrakcji.
A wszystko to w centrum Zakopanego – w Kinie Sokół, na Dworcu Tatrzańskim, na Placu Niepodległości (Zako Boulder Power, slickline) oraz na Krupówkach (pokazy highline).
Jak co roku zorganizowane zostaną wyjścia w góry z ekspertami w ramach Akademii Górskiej, warsztaty z zakresu autoratownictwa, via ferrat, wspinaczki, medycyny górskiej uzupełni projekt Leave No Trace realizowany wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, w ramach którego dowiecie się, jak działać w górach minimalizując swój wpływ na dziką przyrodę.
Szczegóły na www.spotkania.zakopane.pl
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Pokazywanie elementu 1 z 1
Jak wyglądał Aleksander Jagiellończyk? „Krępy o pociągłej twarzy”
Król Aleksander Jagiellończyk był wszechstronnie wykształcony i znał języki obce. Jednak jego panowanie nie było łatwe. Zmagał się z Zakonem Krzyżackim, Tatarami, Moskwą, a skarbiec świecił pustkami.
Zobacz także
W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym stała jest tylko zmiana
Współpraca reklamowa
Jaka jest rola grotołaza w ratownictwie górskim?
Współpraca reklamowa
Polecane
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 20
Madera: raj dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku
Współpraca reklamowa
Kierunek: Włochy, Południowy Tyrol. Ależ to będzie przygoda!
Współpraca reklamowa
Komfort i styl? Te ubrania to idealny wybór na ferie zimowe
Współpraca reklamowa
Nowoczesna technologia, która pomaga znaleźć czas na to, co ważne
Współpraca reklamowa
Wielorazowa butelka na wodę, jaką najlepiej wybrać?
Współpraca reklamowa
Z dala od rutyny i obowiązków. Niezapomniany zimowy wypoczynek w dolinie Gastein
Współpraca reklamowa
Polacy planują w 2025 roku więcej podróży
Współpraca reklamowa
Podróż w stylu premium – EVA Air zaprasza na pokład Royal Laurel Class
Współpraca reklamowa
Chcesz czerpać więcej z egzotycznej podróży? To łatwiejsze, niż może się wydawać
Współpraca reklamowa
Portrety pełne emocji. Ty też możesz takie mieć!
Współpraca reklamowa