Reklama

Zgodnie z polskim prawem (Ustawa o bateriach i akumulatorach) „Użytkownik końcowy [konsument] jest obowiązany do przekazania zużytych baterii przenośnych i zużytych akumulatorów przenośnych, w tym baterii przenośnych i akumulatorów przenośnych, które nie mogą stanowić już źródła energii, do zbierającego zużyte baterie lub zużyte akumulatory lub do miejsca odbioru.” (Art. 44.). To znaczy, że baterii NIE wolno wyrzucić do kosza na zmieszane odpady komunalne czy do pojemnika, gdzie wyrzucamy np. metal. Baterie należy wyrzucać do odpowiednich pudełek czy pojemników znajdujących się w miejscach odbioru. Miejscami takimi mogą być: Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, sklepy, szkoły czy urzędy na terenie całego kraju.

Reklama

System zbierania baterii ELEKTRYCZNE ŚMIECI wyposaża w pojemniki (a następnie zapewnia odbiór zgromadzonych baterii) właśnie takie punkty. W ostatnim czasie zauważamy także zwiększone zainteresowanie firm czy korporacji, które chcą by pudełka na baterie stanęły w ich placówkach czy oddziałach – mówi Marta Szczecińska – Jest to związane zarówno z prowadzeniem przez firmy polityki społecznego zaangażowania (Corporate Social Responsibility) jak i własną inicjatywą pracowników tych firm, którzy mają wysoką świadomość ekologiczną.

Ponieważ System zbierania baterii ELEKTRYCZNE ŚMIECI jest projektem rozwojowym, dlatego każda gmina, instytucja czy firma może bezpłatnie do niego dołączyć i otrzymać pojemnik na zbiórkę baterii.

Reklama

Więcej informacji na stronie: www.elektrycznesmieci.pl
Oraz pod adresem mailowym: baterie@elektrycznesmieci.pl

Reklama
Reklama
Reklama