Będzie rewolucja? Inżynierowie z MIT chcą, byśmy obsługiwali smartfony stopami
Masz dosłownie pełne ręcę roboty, a twój telefon dzwoni? Możesz odebrać go nogą. Kiedy myśleliśmy, że twórcy gadżetów stworzyli już wszystko pojawił się pomysł kontrolowania smartfonów stopami.
Rozwiązanie może wydawać się co najmniej dziwne, ale opracowujący je inżynierowie z MIT Media Lab przekonują, że może przydać się w codziennym życiu. Wszystko za sprawą interfejsu o nazwie KickSoul, który w tym miesiącu zaprezentowano na międzynarodowej konferencji naukowej w USA. Urządzenie wkładamy do wnętrza naszego buta, jak zwyczajną wkładkę, a zamontowane w nim akcelerometr oraz żyroskop łączą się przez Bluetooth z naszym mobilnym urządzeniem. Technicznie pomysł jest prosty, urządzenia zaszyto między grube warstwy gąbki. KickSoul otrzymało do testów dziesięć osób. Recenzje są raczej pozytywne. Odpowiedzialny za wynalazek Xavier Benavides jest przekonany, że pomoże on na przykład robiącym zakupy, gdy po drodze z ciężkimi siatkami do kasy zadzwoni telefon, a wynalazek pozwoli go odebrać. Z pewnością z urządzenia mogłyby korzystać także osoby niepełnosprawne.
Projekt jest częścią szerokich badań nad tym jak można łączyć nowoczesne technologie z ubraniami - wielkie firmy zachęcają klientów do meldowania się z pomocą GPSu w danym miejscu, oznaczania tras swoich biegów i wędrówek, monitorowania treningu. Coraz chętniej zakładamy gadżety monitorujące nasze zdrowie. Kolejnym etapem mogą być właśnie ubrania pomagające kontrolować urządzenia w zakładach pracy. Choć oczywiście wraz z nimi pojawią się z pewnością i takie, które dokładnie sprawdzą czy jesteśmy w pracy i jak wydajnie pracujemy.
Źródło: PAP
1 z 3
Kicksoul - kontroler w bucie.
Jeśli mamy duży smartfon jego obsługa jedną ręką może być trudna (wystarczy, że w drugiej mamy bagaż). Kontroler w stopie może tu, według twórców, stać się drugą ręką. Źródło: MIT Labs
2 z 3
Kicksoul - kontroler w bucie.
Wynalazek ma też usprawnić pracę na komputerze. Źródło: MIT Labs
3 z 3
Kicksoul - kontroler w bucie.
Wynalazek pozwala kontrolować nie tylko urządzenia mobilne, ale i na przykład domową elektronikę: światło czy telewizor. Źródło: MIT Labs