Powstała wizualizacja ukończonej bazyliki Sagrada Familia. Wygląda niesamowicie!
Nowoczesne technologie często ułatwiają nam życie i potrafią przedstawić coś w sposób wcześniej nie dostrzegalny przez człowieka. Tym razem z pomocą przyszły drony. Zobaczcie sami!
- Piotr Kolasa
W tym artykule:
Projektanci ze studia DRIFT w Amsterdamie postanowili za pomocą dronów stworzyć wizualizacje niekompletnych budowli z całego świata. Do tej pory przedstawili projekty bazyliki Sagrada Familia i rzymskiego Koloseum.
Studio DRIFT – holenderscy wizjonerzy
Studio DRIFT założyła w 2007 roku dwójka holenderskich artystów: Lonneke Gordijn i Ralph Nauta. Od tamtej pory wraz z 64-osobowym zespołem zajmują się tworzeniem eksperymentalnych rzeźb, instalacji czy performansów. Od 2020 roku DRIFT wraz z firmami Drone Stories i Nova Sky Stories wykorzystują technologię dronów, aby pokazać, jak w pełni wyglądałyby jeszcze nieukończone bądź zniszczone zabytki architektury.
Celem inicjatywy jest m.in. pomoc architektom w urzeczywistnieniu ich przyszłych projektów w pełnowymiarowej skali. Niedawno studio DRIFT pokazało, jak wyglądałoby zrekonstruowane rzymskie Koloseum i dokończona barcelońska bazylika Sagrada Familia.
50 rzeczy, które każdy podróżnik powinien przeżyć w Europie
W tegorocznym zestawieniu przygotowanym przez redakcję National-Geographic.pl znalazły się ciekawe miejsca w Europie, które warto odwiedzić choć jeden raz w życiu. Oto informacje praktyczne,...Czy tak będzie wyglądać hiszpańska bazylika?
Jeśli ktoś wraca do Barcelony po latach, bez trudu dostrzeże zmiany i nowe elementy w konstrukcji Sagrady Familii. Jej budowę rozpoczęto ponad 130 lat temu i wszyscy zadają pytanie, czy i kiedy zostanie ona ukończona.
Najśmielsze z planów zakładają rok 2026, setną rocznicę śmierci Gaudiego. Patrząc jednak na stan budowli i ten termin wydaje się być nierealny. Świątynia powstaje według pierwotnego projektu dzięki dotacjom wiernych i środkom ze sprzedaży biletów.
Projektanci ze studia DRIFT postanowili przygotować wizualizację ukończonej już budowli. Efekt robi wrażenie, ale nie ma pewności, czy architekci odtworzą go jeden do jednego.