Czym zaskakuje Warszawa? Opowiada Łukasz Ostoja-Kasprzycki z „PoWarszawsku"
Od czego zacząć zwiedzanie stolicy Polski, w których dzielnicach można się zakochać i co takiego specjalnego ma w sobie Praga? W nowym odcinku wideopodcastu National Geographic Traveler rozmawiamy z założycielem jednego z najpopularniejszych serwisów o Warszawie.
W tym artykule:
Jak sam mówi, „projekt PoWarszawsku stworzył z miłości do Warszawy i jej historii". Już od 10 lat Łukasz Ostoja-Kasprzycki na swoich mediach społecznościowych umieszcza zdjęcia i filmy pokazujące stolicę. Po wysłuchaniu podcastu zmierz się z quizem o Warszawie, który znajdziesz tuż poniżej tego artykułu.
Słynne zdjęcie z krową
O tym, jak się zmienia Warszawa, najlepiej świadczą fotografie. Jedna z nich zyskała już status ikonicznej. To zdjęcie przedstawiające warszawski Służewiec, a właściwie skrzyżowanie ulic Wołoskiej i Wilanowskiej. Dziś dokładnie w tym miejscu stoi jedno z najpopularniejszych centrów handlowych, otoczone gwarną dzielnicą biznesową. Zaledwie pół wieku temu w tym miejscu po polach hasały krowy. Kilka lat temu zdjęcie dokumentujące tę epokę ukazało się właśnie na PoWaszawsku.com, budząc pasję mieszkańców stolicy do poznawania historii własnego miasta.

Spacery po stolicy z PoWarszawsku
Łukasz Ostoja-Kasprzycki dał się też poznać wśród mieszkańców Warszawy jako organizator otwartych spacerów po mieście. „Nasze spacery przygotowane są dla osób, które chcą poznać Warszawę w wolnym czasie i spędzić czas w gronie innych miłośników stolicy. Opowiadamy różne historie, kochamy szemraną i ciemną stronę naszego miasta, ale nie uciekamy od innych tematów historycznych" – opowiada nasz gość.
Podcast National Geographic Traveler
Przypominamy, że kolejne odcinki naszych wideopodcastów są również dostępne na kanałach National Geographic Polska na YouTube i na Spotify.
Nasz ekspert
Łukasz Załuski
Redaktor naczelny „National Geographic Polska". Uważny obserwator zmieniającego się świata i nowych trendów w technologiach. Miłośnik tenisa i europejskich stolic.
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Pokazywanie elementu 1 z 1
Dlaczego mówi się „końskie zdrowie”? Naukowcy właśnie to wyjaśnili
Genetycy właśnie odkryli dlaczego konie wygrywają w biegu z innymi ssakami. Ich kondycja wynika z błędu genetycznego, który umożliwia wyjątkowy pobór tlenu przez mięśnie.
Zobacz także
Polecane
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 20
Madera: raj dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku
Współpraca reklamowa
Kierunek: Włochy, Południowy Tyrol. Ależ to będzie przygoda!
Współpraca reklamowa
Komfort i styl? Te ubrania to idealny wybór na ferie zimowe
Współpraca reklamowa
Nowoczesna technologia, która pomaga znaleźć czas na to, co ważne
Współpraca reklamowa
Wielorazowa butelka na wodę, jaką najlepiej wybrać?
Współpraca reklamowa
Z dala od rutyny i obowiązków. Niezapomniany zimowy wypoczynek w dolinie Gastein
Współpraca reklamowa
Polacy planują w 2025 roku więcej podróży
Współpraca reklamowa
Podróż w stylu premium – EVA Air zaprasza na pokład Royal Laurel Class
Współpraca reklamowa
Chcesz czerpać więcej z egzotycznej podróży? To łatwiejsze, niż może się wydawać
Współpraca reklamowa
Portrety pełne emocji. Ty też możesz takie mieć!
Współpraca reklamowa