W tym artykule:

  1. Lotnisko Chopina wprowadza udogodnienie dla seniorów
  2. Pokój wyciszenia na lotnisku Chopina
Reklama

Długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa to zmora każdego pasażera, szczególnie osób starszych, zmagających się z problemami zdrowotnymi. Właśnie dlatego lotnisko Chopina w Warszawie wychodzi naprzeciw potrzebom seniorów i wprowadza zmianę, która znacznie przyśpieszy tę procedurę.

Lotnisko Chopina wprowadza udogodnienie dla seniorów

Lotnisko Chopina co i rusz zaskakuje podróżnych nowymi udogodnieniami. Tym razem największy port lotniczy w kraju zadbał o starszych pasażerów. Od niedawna podróżujący, którzy ukończyli lub skończą jeszcze w tym roku 70 lat, mogą bezpłatnie skorzystać z usługi Fast Track. A tym samym uniknąć stania w długich kolejkach.

– Od 20 sierpnia pasażerowie, którzy ukończyli lub skończą jeszcze w tym roku 70 lat, mogą bezpłatnie skorzystać z usługi Fast Track dostępnej na lotnisku Chopina w Warszawie. Fast Track (Szybkie Przejście) to usługa, która pomaga przyspieszyć przejście do kontroli bezpieczeństwa, a dzięki temu zaoszczędzić czas oraz pozwala uniknąć oczekiwania w kolejce – brzmi fragment komunikatu zamieszczonego na oficjalnej stronie lotniska.

Ścieżka szybkiego przejścia na stołecznym lotnisku zlokalizowana jest w dwóch miejscach. Pierwsza z nich znajduje się w strefie B terminala, tuż obok restauracji Johnny Rockets. Z kolei drugą znajdziemy w strefie E, nieopodal stanowisk odpraw Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Z uwagi na rosnący ruch na naszym lotnisku zdarza się, że czas oczekiwania na dojście do kontroli bezpieczeństwa jest wydłużony. Zdajemy sobie sprawę, że dla osób starszych może być to sporą niedogodnością. Dlatego, by poprawić ich komfort, zdecydowaliśmy się bezpłatnie udostępnić usługę Fast Track osobom powyżej 70. roku życia. Mamy nadzieję, że dzięki temu dla seniorów przejście przez nasze lotnisko stanie się łatwiejsze i bezproblemowe – podkreśla Adam Sanocki, członek zarządu PPL S.A.

Warto podkreślić, że Fast Track to ogólnodostępna usługa. Skorzystać z niej mogą wszyscy pasażerowie, ale wiąże się ona z dodatkowymi kosztami. Zakupu dokonać można online poprzez stronę internetową lotniska, bezpośrednio przy rezerwacji biletu u przewoźnika oraz w dwóch samoobsługowych kioskach zlokalizowanych tuż przy szybkich przejściach w terminalu.

Ile wcześniej być na lotnisku? Spóźnialscy mogą skorzystać z „szybszej ścieżki”

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań, które pada podczas przygotowań do wyjazdów wakacyjnych jest: na ile wcześniej być na lotnisku, z którego rozpoczniemy podróż? Postanowili..
Ile wcześniej być na lotnisku? Spóźnialscy mogą skorzystać z „szybszej ścieżki”
Ile wcześniej być na lotnisku? Spóźnialscy mogą skorzystać z „szybszej ścieżki” / fot. Michael Derrer Fuchs/Shutterstock

Pokój wyciszenia na lotnisku Chopina

Kolejnym nowym udogodnieniem, które pojawiło się na lotnisko Chopina, jest pokój wyciszenia, ulokowany na poziomie 300 terminala. Jak czytamy na stronie portu, to „miejsce, w którym można się skupić się i rozluźnić przed podróżą”. W pomieszczeniu znajduje się wygodna pufa i miękka wykładzina, neutralne plakaty powieszone na ścianach oraz lampa zapewniająca klimatyczne światło.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla pasażerów źle znoszących przebywanie w tłumie, w hałasie, a dodatkowo nierzadko przeżywających stres związany z podróżą lotniczą, przeprawa przez lotnisko to nie lada wyzwanie dla ich psychiki. Właśnie dla nich powstał pokój wyciszenia, w którym w spokoju, w samotności, bez niepotrzebnych bodźców można się odprężyć, zrelaksować oraz odreagować i ochłonąć przed dalszą podróżą – dodaje Sanocki.

Przypomnijmy, że przed rokiem stołeczny port uruchomił punkt wydawania paszportów tymczasowych, a także zaopatrzył się w kapsuły do spania. Ponadto w strefie kontroli bagażu przy przejściu Fast Track E stanął paczkomat, umożliwiający odesłanie do domu rzeczy, których nie można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Obserwuj National Geographic Traveler Poland na Facebooku i podziel się z nami swoją opinią. Znajdziesz nas także na Instagramie – @natgeopl.

Reklama

Źródła: lotnisko-chopina.pl;

Nasz ekspert

Igor Szulim

Od zawsze wiedziałem, co chcę robić w życiu. Dlatego z pasji i z wykształcenia jestem dziennikarzem. W National-Geographic.pl zajmuje się tematyką podróżniczą. Szczególnie bliskie są mi kraje niemieckojęzyczne. Po godzinach najchętniej spędzam czas na korcie tenisowym.
Reklama
Reklama
Reklama