Reklama

„Człowiek”, najnowszy film Yanna Arthusa-Bertranda, to dokument o tym, co tak naprawdę łączy wszystkich ludzi. Zbiór historii i obrazów naszego świata pozwala dotrzeć do sedna tego, co to znaczy być człowiekiem.

Reklama

Czy wszyscy odczuwamy takie same pragnienia miłości, wolności i uznania? Czy w świecie rozdartym między tradycją a nowoczesnością mamy te same potrzeby? Co jest sensem życia? Czy różnice między nami są rzeczywiście tak wielkie? Może łączy nas więcej niż sobie wyobrażamy? A jeśli tak, to dlaczego nie potrafimy się nawzajem zrozumieć?

Odpowiedzi na te pytanie próbował odnaleźć reżyser „Człowieka”, Yann Arthus-Bertrand, który od 40 lat fotografuję planetę i różnorodność jej mieszkańców. Nie szukał ich w statystykach czy analizach, ale w drugim człowieku. W twarzach, spojrzeniach i słowach, które – jego zdaniem - są wglądem w odmęty duszy ludzkiej.

Każde spotkanie okazywało się krok w głąb. A spotkań tych było niemało, bo w ciągu ostatnich dwóch lat reżyser wraz z ekipą odwiedził 60 krajów świata i nagrał 2020 wywiadów w 63 językach.

- Nasi rozmówcy poruszali najróżniejsze tematy, od trudnego dzieciństwa po poszukiwanie miłości i szczęścia – tłumaczy reżyser i udowadnia, że pewne tematy są uniwersalne, ale każda historia jest wyjątkowa. Tworzy w ten sposób portret ludzkości, który w każdym poruszy czułą strunę.

„Człowiek” to filmowy pejzaż, skomponowany z ujęć z lotu ptaka przeplatanych historiami opowiedzianymi do kamery w pierwszej osobie. Nazywany „odą do człowieka” ma szansę stać się wyjątkowym doświadczeniem dla każdego widza.

A jak Ty odpowiedziałbyś na pytania: Czy czujesz się wolny/wolna? Co jest sensem życia? Jaka była najtrudniejsza próba, której doświadczyłeś i czego cię ona nauczyła? Co chcesz przekazać mieszkańcom tej planety?

Film możesz zobaczyć podczas Festiwalu Podróżników w Zielonej Górze. Bądź z nami w Zielonej Górze 24 czerwca!

CZŁOWIEK (HUMAN) trailer PL from Against Gravity on Vimeo.


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama